مرکز مطالعات و بررسی سلاح و آموزش نظامی
 
شیخ المجاهدین

ما را زخاندان کرم آفریده‌اند*یک موج، از تلاطم یم آفریده‌اند*ما را فدائیان پسرهای فاطمه (س)*ما را مدافعان حرم آفریده‌اند
Smith & wesson model 629
به همراه دوربین و کلی فشنگ


تیربار انگلیسی Lewis Gun
این تیربار 13 کیلویی که در سال 1914 به ارتش بریتانیا وارد شد قابلیت شلیک بیش از 600 گلوله در دقیقه را داراست . گلوله هایی که به راحتی اهدافی در 800 متری را نابود میکردند!!! خشاب های مدور تعبیه شده روی این تیربار بین 90 تا 300 گلوله را در خود ذخیره میکرد!!موضوعات مرتبط: سلاح کمری، سلاح سبک انفرادی، سلاح تک تیرانداز، سلاح نیمه سنگین، سلاح سنگین، سلاح شکاری


ادامه مطلب
          نوشته شده در تاريخ شنبه سوم مرداد ۱۳۹۴ توسط شیخ المجاهدین
به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ابرسلاح جدید شرکت TrackingPoint از فناوری قفل کردن بر روی هدف جت‌ها برای تبدیل هرگونه سلاح به یک تک تیرانداز فوق دقیق با قابلیت شلیک به هدف از فاصله حدود سه متری تقلید می‌کند.موضوعات مرتبط: سلاح نیمه سنگین


ادامه مطلب
          نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم شهریور ۱۳۹۲ توسط شیخ المجاهدین

IDF (مترجم:سازمان دفاعی اسرائیل یا ISRAEL DEFENSE FORCES ) اواخر دهه 80 میلادی درخواست توسعه سلاح 5.56 میلیمتری را داده که هم قابل اعتماد باشد و هم سبک.در آن زمان و قبل این درخواست ،سلاح FN MAG  با مهمات 7.62 م م بیش از حد برای سربازان پیاده نظام اسرائیل سنگین بود.نمونه ی اولینه این سلاح توسط سازمان دفاع اسرائیل در سال 96 مورد ازمایش قرار گرفت.نتیجه اولیه آن شامیل حساسیت بالای سلاح نسبت به شن،گرد و غبار  و ماسه و مشکلاتی مربوط به تغذیه مهمات توسط سلاح بود.در سال 96 IMI (مترجم:ISRAEL MILITARY INDUSTRIES ) شروع به تحویل اسلحه نگو (NEGEV) به تعداد محدود به ارتش اسرائیل کرد که البته تا 2002 این روند ادامه داشت.

Negev machine gun, in standard configuration and with 200-round belt container clipped to the magazine housing.

سلاح نگو در مدل استاندارد یا لوله بلند با خشاب 200 گلولهموضوعات مرتبط: سلاح سبک انفرادی، سلاح نیمه سنگین


ادامه مطلب
          نوشته شده در تاريخ پنجشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۲ توسط شیخ المجاهدین
شکل کلی این اسلحه، یک استوانه تو خالی بوده و ترکیبی مانند راکت اندازه های بازوکا را به یاد می آورد. عمل گلوله گذاری در آن از انتهای سلاح انجام شده و کالیبر(قطر داخلی لوله یا قطر خارجی پرتابه) آن 105 میلیمتر بوده و در منابع خارجی دو نوع گلوله دو مرحله ای و ترموباریک برای آن ذکر شده است.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، مقابله با ادوات زرهی که در نبردهای نظامی نقش انکار ناپذیری را بر عهده دارند از جمله دغدغه های مهم هر نیروی نظامی در دنیا است. نیروهای پیاده به عنوان کسانی که ادوات زرهی بیشترین آسیب را به آنها می رسانند خیلی زود به فکر چاره ای مؤثر برای مقابله با این ادوات افتاند.http://world.guns.ru/userfiles/images/grenade/gl04/rpg-29.jpg
RPG-29


موضوعات مرتبط: سلاح نیمه سنگین، موشک ضد زره

          نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۲ توسط شیخ المجاهدین
http://www.army-guide.com/images/rpg18_2.jpg

راکت اندازی دیگر از خانواده ارپی جی ساخت روسیه قابل حمل وبه کارگیری توسط یک نفر با توانایی باز وبسته شدن(هنگام شلیک از ته سلاح به صورت کشویی باز می شود)

 کالیبر      ۶۴میلیمتر

طول       ۷۰۵م م بسته  /۱۰۵۰ م م باز

طول موشک      ۵/۳۷سانتیمتر

وزن         ۷/۲کیلوگرم

وزن موشک      ۴/۱کیلوگرم

برد موثر        ۲۰۰متر

برد نهایی        ۹۰۰متر

سرعت      ۱۱۵متر برثانیه

وزن سرجنگی       حدود۵۰۰گرم

ساخت        روسیهموضوعات مرتبط: سلاح نیمه سنگین

          نوشته شده در تاريخ شنبه سوم فروردین ۱۳۹۲ توسط شیخ المجاهدین

مشخصات
کالیبر: 20 میلی متر
نوع نارنجک ها: 20x42 میلی متر
وزن کل(با خشاب خالی) : 5/9 کیلوگرم
طول سلاح: 845 میلی متر
سرعت دهانه سلاح: 300 متر بر ثانیه
ظرفیت خشاب: 7 گلوله بر علیه اهداف تکی
برد مفید سلاح: 300-400 متر و قابل افزایش تا 1000 متر

Denel PAW-20 Neopup به عنوان سلاح تهاجمی شخصی یک نارنجک انداز باقابلیت خود بارگذاری است که در افریقای جنوبی مراحل ارتقا خود را طی کرده است.این سلاح برای اولین بار در سال 2006 ارائه شد. نارنجک انداز PAW-20 یک سلاح پشتیبانی اتش استاندارد برای سربازان پیاده در میدان نبرد طراحی شده مراحل رشد خود را در شرکتهای افریقایی پیموده است.در حال حاظر دست کم دو نوع نارنجک برای PAW-20 طراحی شده که این سلاح را مبدل به سلاحی ایده ال برای طرفداران نارنجک اندازها کرده است.این دو نوع نارنجک گلوله هایی اتش زا با قدرت انفجاری بسیار بالا هستند. در اینده ی نزدیک این امید وجود دارد که گلوگله های غیر کشنده و با قابلیت مرگ اوری کمتر برای پلیس و نیروهای ویژه شهری طراحی شود که بتوان در مناطق غیر نظامی و توسط مجریان قانون از آنها استفاده کرد.

نارنجک ها در دهانه سلاح دارای سرعتی بالغ بر 300 متر بر ثانیه میباشند که از جهاتی ان را متفاوت با سلاح های دیگر میکند. نارنجک انداز Denel PAW-20 بردی بالغ بر سیصد الی چهارصد متر (بسته به نوع شرایط) بر علیه اهداف تکی دارد(به عنوان پشتیبانی خیلی نزدیک) و اگر هدف حجمی بزرگتر مانند گروهی از سربازان باشد برد مفید آن به یکهزار متر نیز خواهد رسید.قدرت گلوله های این سلاح به حدی است که به راحتی میتواند ازانواع پوشش های مورد استفاده سربازان پیاده و خودرو های سبک وحتی از پوسته هواپیماها نیز عبور کند. و قابلیت انهدام انها را در صورت اصابت دارد.
لانچر PAW-20 طراحی غیر معمولی وخلاقانه ای دارد.این طراحی غیر معمول را نیز میتوان در نحوه قرار گرفتن صحیح اسلحه در دستان صاحب اسلحه مشاهده کرد که بالاتر از سطح کتف قرار میگیرد و اینکه ماشه سلاح در سمت راست سلاح واقع شده است که به هیچ وجه امری رایج در میان سلاح های امروزی نیست. در مورد این سلاح نگرانیهایی نیز وجود دارد که برای مثال میتوان گفت که محل تخلیه پوکه های گلوله بیش از حد معمول به صورت سرباز نزدیک است که میتواند امری خطر افرین باشد. تصور کنید در میان بحبحه ی نبرد گلوله های داغ استفاده شده که با سرعت سرسام اوری از سلاح بیرون میایند به صورتتان برخورد کند. این باعث مصدومیت خیلی طنز امیزی میشود که در میادین شاید جنگ اخرین چیزی باشد که به ان فکر میکنید.

PAW-20
برای اعمال اتش از خشابهایی با ظرفیت 7 گلوله بهره میبرد که فقط به منظور اینکار طراحی شده اند.این سلاح از ریل هایی واقع بر بالای قسمت ماشه بهره میبرد که این امکان را به سلاح میدهد که از لیزر ها وچراغ های مختلف هدفگیری بهره ببرد.این لیزر ها به صورت کاملا استاندارد و دقیقا موازی با چشم هستند که امکان هرچه بهتر شلیک کردن را بخصوص در شب ویا در موقعیت هایی که سرباز مجبور به نشانه روی هدف در نقاط تاریک باشد به خوبی فراهم میکنند.موضوعات مرتبط: سلاح نیمه سنگین

          نوشته شده در تاريخ پنجشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۱ توسط شیخ المجاهدین

در سال 1980 ارتش آمریکا برای نیروهای زمینی خود طی طرحی به نام (( توسعه سلاح هدف )) شروع به تحقیقات و سرمایه گذاری بر روی اسلحه های جدیدی کرد. پیمانکار این طرح نیز مجموعه GDATP انتخاب شد.


بقیه در ادامه مطلب>>>>موضوعات مرتبط: سلاح نیمه سنگین


ادامه مطلب
          نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۹ توسط شیخ المجاهدین
لوگوی دوستان
لینک دوستانبالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای مرکز مطالعات و بررسی سلاح و آموزش نظامی محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.